Cumhuriyet Sevdasıyla Meydanları Doldurdular...

 Kirazcı: "Bizler Kemerhisar'lılar olarak Cumhuriyet Ateşinin sönmesine asla izin vermeyeceğiz."

Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde ve önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. Yıl dönümü dolayısıyla Kemerhisar’da düzenlenen programa halkın ilgisi büyük oldu.

Haber- Foto: T.C. Kemerhisar Belediyesi Basın Birimi

Cumhuriyet Meşalesi Kemerhisar da yakıldı…

29 Ekim 2017 Pazar günü Kemerkapı’da buluşulmasıyla başlanan program, Cumhuriyet yürüyüşü ve yüzlerce aracın konvoya katılımıyla devam etti. Yürüyüş esnasında renkli görüntüler oluşturan Kemerhisar Halkı, Atatürk Kültür Parkı’nda bir araya gelerek temsili Cumhuriyet meşalesini Başkan Kirazcı ile birlikte yaktılar.

 Cumhuriyet Ahlaki Fazilete Dayanan Bir İdaredir…

Çelenk koyma töreni ve Kemerhisar’lı öğrencilerin okudukları şiirler ve kompozisyonların ardından kürsüye çıkan T.C. Kemerhisar Belediye Başkanı Sayın Beytullah Kirazcı konuşmasına, Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Cumhuriyet ahlaki fazilete dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir. Sultanlık, korku ve tehditte dayanan bir idaredir. Cumhuriyet idaresi, faziletli ve namuslu insanlar yetiştirir. Sultanlık korkuya ve tehditte dayandığı için, korkak, alçak, sefil ve rezil insanlar yetiştirir.” sözleriyle başladı. Başkan Kirazcı; “İnsanlığın geleceği için en doğru kararları verebilme yeteneği ve o kararların arkasında durabilme kabiliyeti ve cesareti liderliktir. İşte Mustafa Kemal Atatürk’ün ve çok değerli silah arkadaşlarının, Cumhuriyet sevdası ile yola çıktıkları bir sırada, bu liderliği ve cesareti göstererek “Yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz” demesi, bize çok şey göstermiştir.” dedi.

Milli Bayramlarını Kutlamayan Milletler, Dini Bayramlarını Kutlayacak Vatan Bulamazlar…

Kirazcı; “Bizler milli bayramlarda burada, Atamız’ın huzuruna her çıktığımızda bunu tekrarlıyorum. İyi ki de tekrarlıyorum, görüyorum ki ısrarımız sonuç alıyor ve Kemerhisar’ın onurlu insanları, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, çocuğuyla, meşalesini alıp gelen gençleriyle bugün Atasının huzurundayken, diğer taraftan Atasına hakaret eden alçakların olduğu, Atasının huzuruna gelmeyerek çelenk koymayanları buradan bir kez daha şiddetle kınıyorum. Çünkü onlar şunu bilmiyorlar, Milli bayramlarını kutlamayan milletler, dini bayramlarını kutlayacak vatan bulamazlar. Değerli kardeşlerim, sizler her milli bayramımızda ertelemeden gelip burada Atanızın huzuruna çıktınız, sizlerin Belediye Başkanı olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. İyi ki varsınız iyi ki Cumhuriyet sevdasıyla meydanlardasınız. Türk ulusunun damarının biri hep sol atar, o sol damarı kesemeyecekler ve göreceksiniz ki o sol damardan akan kan bu vatanı her zaman hak ettiği ilerici, devrimci bir seviyede tutacaktır.” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti; “Çocuklarımızın geleceği için bizler dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Hiç bir güç Türk’e boyun eğdiremez, boynunu alır ama boyun eğdiremez. Bugün burada sizlerle birlikte gurur duyuyorum, Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Devrimci Atatürk ve Onun Devrimci İlkeleri ve Yaşasın sizlerin Onun devrimci ilkelerini korumakta ki kararlılığınız. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.“ diyerek sözlerini bitirmesinin ardından sahne alan Kadir Kahraman ve ekibinin ezgileriyle Kemerhisar’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.